O sboru

Evangelický sbor v Kralovicích je jedním z nejmenších sborů Českobratrské církve evangelické (ČCE). Patří do jejího západočeského seniorátu.

ČCE je společenstvím křesťanů, tedy těch, kdo věří v Boha, kterého poznáváme v příbězích lidu Izraele a v příběhu Ježíše z Nazareta.

Věříme, že tomuto společenství vládne vzkříšený Kristus. On je svým slovem a mocí Božího Ducha utváří, orientuje a nese.

ČCE vznikla v roce 1918 spojením Evangelické církve Augsburského vyznání a Evangelické církve Helvetského vyznání. Tyto dvě církve působily na českém, moravském a slezském území od vydání tzv. Tolerančního patentu v r. 1781

Slovem „Českobratrská“ ve svém názvu odkazuje ke svým kořenům v české reformaci – k úsilí o obnovu církve v českých zemích, které evropské reformaci předcházelo, zvláště pak k Jednotě českých bratří.

ČCE se spravuje podle zásad presbyterně-synodních. K farářské službě jsou v ČCE pověřováni - ordinováni muži i ženy.

Základní jednotkou církve je místní Farní sbor.

Za základ a normu křesťanské víry a života považuje ČCE, ve shodě s jinými křesťanskými církvemi, Bibli.

ČCE se hlásí k tradici křesťanské víry vyjádřené ve starých vyznáních – tzv. Apoštolském, Nicejsko-cařihradském, Chalcedonském a Athanasiově – a k reformačním konfesím.

page | about seo