Kázání

Uzdravení ochrnutého

Biblické texty: Gn 3,1-9 / Mt 9, 2-13

Kázání o svátku Jana Husa

Základem kázání faráře Karla Šimra při ekumenické bohoslužbě o svátku Mistra Jana Husa 6. července 2017 v evangelickém kostele v Kralovicích byla slova ze 4. kapitoly epištoly Efezským:

Pozvání k prožití postní doby

Vážení přátelé,
stojíme na prahu postní doby a proto vám posílám několik slov jako pozvání k hlubšímu prožití tohoto času.

Vyvedeni z konceptu

Kázání na Matoušovo evangelium 5, 38-48

Kázání br. f. Šimra

Milí přátelé,

srdečně Vás zdravím na sklonku trojiční neděle a posílám Vám dnešní kázání v Titově kostele našeho partnerského sboru v Basileji. Základem byly texty z 1. Královské 19, 1-13 (Elijášovo setkání s Hospodinem na Chorébu) a z Jana 3,1-16 (Ježíšův rouhovor s Nikodémem).

Zdá se, jakoby Ježíš propagoval reinkarnaci: "Nenarodí-li se kdo znovu, nemůže spatřit Boží království." Znovuzrození – to je myšlenka, která dnes mnoho lidí, hledajících něco duchovního, inspiruje. Slibuje druhou šanci, možnost začít znova. Nemusíme brát náš život tak vážně, protože přijde další a zase další. A zapomínáme přitom, že reinkarnace je myšlenkou vlastně hrozivou: jako kolotoč, z něhož nelze vystoupit.

Zraněný Mesiáš

Kázání na 2. neděli velikonoční

Velkopáteční rozjímání

Poprvé letos budeme Velký pátek slavit jako státní svátek. Ale je svátkem i z pohledu víry?

Modlitba v krytu

Kázání na první neděli adventní

Neboť tak Bůh miloval svět...

Postní kázání