Pozvánky

Noc kostelů 2016 v evangelickém kostele v Kralovicích

Letošní noc kostelů proběhne v pátek 10. června. Její skromný program v kralovickém kostele najdete zde.

Srdečně zveme.

Tříkrálový koncert završí dobu vánoční

V úterý 6. ledna od 19 hodin jsou všichni zváni do evangelického kostela společně zakončit vánoční dobu Tříkrálovým koncertem. Vystoupí na něm se starými vánočními chorály komorní sbor De profundis. Dobrovolné vstupné bude věnováno na Tříkrálovou sbírku Charity ČR. Kostel je přitápěn.

Plakátek v náhledu článku a v příloze.

Kralovičtí křesťané se opět shromáždí ke společné bohoslužbě

Ve středu 21.1. 2015 od 18 hodin proběhne v evangelickém kostele ekumenická bohoslužba v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů společně s římsko-katolickou farností a náboženskou obcí Církve československé husitské. Všichni jsou zváni!

Slavíme 80 let od postavení kostela!

Evangelický kostel v Kralovicích slaví osmdesátiny

V neděli 19. října 2014 proběhnou v evangelickém kostele v Kralovicích slavnostní bohoslužby s bohatým doprovodným programem u příležitosti 80. výročí otevření chrámu.

Bohoslužba začíná ve 14 hodin a zúčastní se jí západočeský senior ČCE a někteří současní i bývalí duchovní zdejšího evangelického i husitského sboru. Od 15,30 na ni naváže kulturní festival. Vystoupí učitelé a komorní soubory ZUŠ Kralovice, Lidová muzika z Chrástu a v jednání je koncert písničkáře Bohdana Mikoláška. Historické fotografie promítne a publikaci o dějinách kostela představí její autor Pavel Tersch. Chybět nebude ani zajímavý program pro děti nebo občerstvení.

Výstava mapuje historii evangelického sboru v Kralovicích

U příležitosti 80. výročí postavení evangelického kostela v Kralovicích pořádá Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kralovicích a Muzeum a galerie severního Plzeňska Mariánská Týnice výstavu s názvem "80 let evangelického kostela v Kralovicích".

Výstava se koná v Městské knihovně v Kralovicích (Markova 2) a potrvá od října do listopadu. K shlédnutí je v otvíracích hodinách knihovny: Po 14-17h, St 7,30-9/13-18h, Čt 8-12/14-17h, Pá 7,30-9/13-16h, So 8,30-11h.

about seo