Husův odkaz připomene zastavení u jeho pomníku

Památku Mistra Jana Husa si lidé letos připomenou v den jeho svátku - v neděli 6. července - také v Kralovicích. Vzpomínkové shromáždění začne v 10 hodin u pomníku českého reformátora před evangelickým kostelem. Uvnitř kostela bude poté následovat bohoslužba podle Karla Farského. Setkání pořádá kralovický sbor Církve československé husitské a povede je farář Jiří Chytil.

V Kralovicích bude přednášet poutník Petr Hirsch

Na své pěší cestě kolem světa se ve středu 18. června 2014 zastaví v Kralovicích poutník Petr Hirsch. Od 19 hodin bude v evangelickém kostele vyprávět o smyslu své pouti, ale také o svých cestách minulých do Santiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma. Povídání doprovodí projekce fotografií. Všichni jsou srdečně zváni. Vstup je volný.

Více o poutníkovi zde. Můžete si také přečíst článek v Deníku nebo rozhovor v Lidovkách.

Betlémské světlo a vánoční příběh pro děti - na Štědrý den

Na Štědrý den 24.12.2013 si můžete mezi 10. a 12. hodinou zajít do evangelického kostela v Kralovicích pro betlémské světlo. Vezměte s sebou i své děti. Pro ně bude od 11 hodin na faře připraveno připomenutí vánočního příběhu o narození Spasitele.

about seo